Çeyrek Altın Yüzleri Güldürdü

 

Tam da düğün mevsimin yaşandığı şu günlerde altın fiyatları herkesi kara kara düşündürüyordu. Bir gün yükselip, bir gün inen altın fiyatlarında kurların sürekli hareketli olması; hem büyük yatırımcıyı, hem de küçük yatırımcıyı düşündürdü. Günlerdir meydana gelen bu dalgalanma; ABD ile Çin Hükümeti arasında yaşanan ticari sürtüşmeden dolayı ortaya çıksa da; bugün alıcıların yüzünü güldüren haber piyasalar açılır açılmaz geldi. Altın fiyatları ne kadar diye soran her bir alıcı, bugün aldığı altın gramında neredeyse 23-28 TL arasında bir kar elde etti. Yaklaşık olarak 1 aylık süreçten beri hiç bu kadar aşağıda bir rakamla güne başlamayan altın fiyatları alıcılarda bir mutluluk yarattı yaratmasına ama satıcıları ve de yatırımlarını altına yatıranların da moralini bozmaya yetti.

 

altın ile ilgili görsel sonucu

ABD’de Trump’ın azledilme talepleri kulaktan kulağa dolaşırken; hem Euro, hem dolar, hem de altın kurlarında ki sarsıntı bu sabaha gözlerini bir kez daha açtı. Altın fiyatları ne kadar günün açılışı hangi oranlarla yapıldı merak ediyorsanız; göreceğiniz düşüşler sizleri korkutmasın. Merkez Bankasından gelen yorumlara göre; ne altın yatırımcıları, ne de döviz yatırımcıları bu dönemi dikkatli geçirirse zarar etmeyecek. Bankaların da başlattığı bir takım yeni uygulamalar sayesinde altın kurlarında karlı çıkacak taleplere imza atabilirsiniz.

Çeyrek Altın Ne Kadar

Altın almanın hayalini kuranların beklediği o düşüş gerçekleşti. Her an tekrar yükselmesi beklenen altın, neredeyse bir ay önceki oranları gördü. Özellikle çeyrek altın ne kadar oldu sorularının yükselmesi piyasayı daha da hareketli biri durumun içerisine sokmayı başardı. Çeyrek altında ki bu düşüşü kara çevirmek isteyen akıllı yatırımcı Kapalıçarşı’ya ve de kuyumculara koşarken; daha hızlı işlem yapan ve de yatırımlarını banka hesaplarında muhafaza etmeyi tercih eden büyük bir kesim ise; çeyrek altın ne kadar oldu sorusun cevabına göre anlık hareket etmeyi tercih ediyor. Altında ki kura göre işlem yapmayı tercih eden yatırımcıların, özellikle ABD ve Çin arasında yaşanan çıkmazı iyi değerlendirerek; bu kriz anını çok iyi değerlendirmeleri gerekiyor. zaman zaman altında alım yönünde bazı fırsatlar oluşmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*