Elektronik Sigara

Sigara son 10 yılın en büyük insanlığa zarar veren buluşu olarak kabul edilmektedir. Sigara bağımlıları bu zararları görmeleri ile birlikte, bağımlılıklarından kurtulmanın veya bu zararları azaltmanın yollarını aramaktadır. Son zamanlarda en fazla sigaradan kurtulma yöntemi elektronik sigara ile mümkün olmuştur. Sigara bağımlılığının bu cihaz ile azaltılması veya bırakılması mümkün olmaktadır. Elektronik sigara birçok marka olarak piyasa da bulunmaktadır. Bu markalardan bazıların etkileri ve kullanımı daha rahatken bazıları aynı etkiyi ve keyfi vermemektedir. Elektronik sigara en iyisi tercih edilmesi gereken bir üründür. Kalitesi düşük olan elektronik sigaraların farklı zararları bulunmaktadır.

 

elektronik sigara zararları ile ilgili görsel sonucu

Elektronik Sigara Markaları

 

Elektronik sigaraların çok fazla tercih edilmesi ile birlikte birçok marka bu sektör içerine girmiş bulunmaktadır. Elektronik Sigara Markaları birbirlerinden ayrı özellikleri barındırmaktadır. Bu özelliklerin ve markaların bir arada bulunduğu ve belli kıyaslamaların yapıldığı siteler bulunmaktadır. Bu siteler içerisinde her türlü marka ve model elektronik sigara ve elektronik sigara likit bulunmaktadır.

 

Kullanılmakta olan bazı elektronik sigaraların çok ciddi zararları olduğu bilinmektedir. Bu sebeple sigara bağımlılığından kurtulmak adına farklı bir zararın pençesine düşmemek adına elektronik sigara tercihinde oldukça titiz davranılması gerekmektedir. Elektronik sigara likit tercihi noktasında da kullanıcıların önünde birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler içerisinden gene doğal olan likitlerin tercih edilmesi ve kullanılması önerilmektedir.

 

Elektronik Sigara Zararları

 

Elektronik sigara asrın en büyük bağımlılığı olan sigaranın bırakılması için kullanılmakta olan bir üründür. Ürünün çok fazla kullanılması ve kullanılmaya devam edilmesinin oldukça büyük zararları bulunmaktadır. Elektronik sigaraların içinde bulunduğu bilinen nikotinin insana zararı bulunmaktadır. Elektronik sigara içerisinde tüketiminin yasaklandığı bazı ürünlerin bulunduğunun da unutulmaması gerekmektedir. Elektronik sigaranın dumanının zararsız olduğunu düşünen kullanıcılar bulunmaktadır. Bu oldukça yanlış bir düşüncedir. Elektronik sigaradan oluşan duman oldukça zararlıdır. Ayrıca elektronik sigaranın kalp sağlığı açısından da zararları olduğu bilinmektedir.

 

Uzmanlar sigarayı bırakmak maksadı ile kullanılmakta olan bu cihazların kullanımını da tavsiye etmezken, bazı uzmanların kısa süreli kullanımlara izin verdiği bilinmektedir. sigaranın bırakılması sürecinin kısa tutulması durumunda birkaç aylık süre zarfında bu cihazlar kullanılabilmektedir.

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*