Fareler Ve Korunma Yöntemleri

 

Fareler, kemirgen ve memeli sınıfına giren omurgalı hayvanlar olarak nitelendirebiliriz. Üreme hızları canlılar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Çok hızlı üreyip çoğal maktadırlar. Yapı olarak en çok benzeyen insanlardır. Gen ve DNA dizilimleri insanlara çok yakındır. Farelerin adaptasyon olarak da üstün varlıklar olduğu için hemen her yerde karada olmak üzere yaşamaktadırlar. Boyutları ürkütücü olmazsa da keskin ve her zaman büyüyen dişler sahiptirler. Üreme gereği oldukça hızlı yayılır ve buda insanların bakılmamış evlere giriş kattaki ev ve ofislere girme oranını artırmıştır. Farenin yapı gereği hızlı ve çok esnek bir vücuda sahiptir. İnsanlar bu durumdan oldukça rahatsızdır. Nedeni ise bu esneklik ve bu hızlılık insanın yakalayacağı ve bulacağının imkanını azaltmaktadır.

fare korunma yöntemleri ile ilgili görsel sonucu

Fare, beslenme şekli heterotrof grubundan hepçil grubuna girmekte olup ot ve gıdalarımızı burun koku duyusu nedeniyle hızlı bir şekilde bulmaktadır. İnsan üzerindeki zararlarına gelecek olursak bu canlılar veba gibi virüsleri taşıyabilirler.

 

Farelerden Korunma Yöntemleri

 

Farelerde tifüs ve hatat dahi az görülse de oldukça aslında yaygın bir virüstür. İnsanlar üzerinde ölümcül olan bu virüsler bulaşma zamanında derhal sağlık kuruluşlarına başvurmak gerekmektedir. Bu virüsleri ise tarımda ki meyve ve sebzeleri ambarda stoklanmış yiyeceklerden bulaşabilmektedir. Fareleri tarımda da birçok meyveleri ve sebzelerin telef ettiğini görmekteyiz. Son zamanlarda da çocuklara da özel virüs vermektedir. Bu konuda anne ve babaları uyarıyoruz. Her yere tırmanma yetenekleri oldukları için oldukça hızlı tırmanırlar.

Son katlara dahi erişen fareler hızlı üredikleri için hem maddi hem manevi zararları büyük olacaktır. Bu tür zararları üstlenmeyi ve sağlığınızı tehlikeye atmak istemiyorsanız fare ilaçlama tekniğiyle evlerinizi ilaçlamaktayız. Son zamanların korku rüyası olan farelerin tamamen yok olma garantisi ve diğer firmaların kullandığı fare ilaçlama tekniği sağlığa zararlı kimyasalları kullanmamaktadır. Oldukça temiz ve kokusuz bir şekilde fare ilaçlama gerçekleştirmektedirler. Fare ilaçlama tekniğimiz de ise farelerin sevdiği maddeleri kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Son dönemde daha çok lağımlarda yaşar, insanların evlerine ve işletmelerine girmek daha kolaylaşmış durumdadır. Fare ilaçlama şirketleri her zaman bu durumları göz ardı etmemektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*