Kilo Vermek

Obezite zamanımızın en büyük hastalıklarından ve sorunlarından birisi olarak bilinmektedir. Bu rahatsızlık içerisinde bulunanlar ve bunun dışında kilo vermek isteyenler çeşitli yollar denemeye devam etmektedir. Bu yöntemlerin bazıları oldukça faydalı iken, bazılarının her hangi bir faydası bulunmamaktadır. Bunun dışında kilo verme diyeti uygulamaları birçok site içerisinde tavsiye edilmekte ve bu sorunu bulunan kişiler tarafından uygulanmaktadır. Diyetlerin bir kısmının insan sağlığına zararlı olduğu bir kısmının ise uygulanmasında bir problem olmadığı zaman zaman uzmanlar tarafından beyan edilmektedir.

 

Kilo vermek için spor yapılması da oldukça fazla tercih edilen yöntemler arasında bulunmaktadır. Uzmanların sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlere tavsiyeleri arasında mutlaka spor bulunmaktadır. Fiziki olarak belli rahatsızlıkları bulunmakta olanların spor yapması tavsiye edilmeyebilir.

 

 

kilo vermek ile ilgili görsel sonucu

Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyız?

 

Fazla kiloları bulunmakta olan kişilerin en etkili kilo verme yöntemini aradıkları bilinmektedir. Bu şekilde bir hedefi bulunan kişilerin bir uzman eşliğinde kontrollü bir şekilde kilo vermeleri tavsiye edilmektedir. Son zamanlarda çok hızlı kilo verilmesini sağlamakta olan şok diyetlerin uygulandığı görülmektedir. Uzmanların hem fikir oldukları konuların başında şok diyet uygulamalarının zararlı olduğudur.

 

Kilo verme diyeti olarak bir diyetisyenden yardım alınması en doğru tercih olacaktır. Yapılan kan tahlilleri ve kitle yağ endeksi çerçevesinde hazırlanan bir diyet programının uygulanması doğru olandır. Herkesin bünyesinin aynı olmadığı gerçeğinden yola çıkarak kendimize özel olarak hazırlanmış bulunan programın uygulanmasında fayda bulunmaktadır. Bazı durumlarda yaşa ve sağlık durumuna bağlı olarak spor tavsiyesi diyetisyenler tarafından yapılmaktadır. Spor sağlıklı bir şekilde kilo verme sürecinde oldukça önemlidir.

 

Kilo Vermek İçin Evde Egzersiz

 

Kilo vermek isteyenler için yağ yakımı işlemini hızlandırmakta olan bazı hareketlerin her hangi bir spor salonuna veya her hangi bir yere gidilmeksizin yapılması diyetisyenler tarafından tavsiye edilmektedir. Her yapılan hareketin yağ yakımı işlemine direk olarak katkısının bulunmadığı bilinmektedir. Bu sebeple özel olarak hazırlanmış olan egzersizlerin uygulanması gerekmektedir. Bu hareketlerin dışına çok fazla çıkılmaması tavsiye edilmektedir. Diyet ile birlikte yapılan egzersizlerin kan şekerine göre ayarlanması gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*